Šance změnit budoucnost! Piráti odstartovali kampaň před krajskými volbami

sance-zmenit-budoucnost

Šance změnit budoucnost. Takové heslo bude provázet kampaň Pirátů před podzimními volbami do zastupitelstva Královéhradeckého kraje.“​ Řada věcí, po kterých dlouho voláme, byla během pandemie možná. S úřady šlo komunikovat e-mailem nebo v případě nutnosti pracovat a vzdělávat se on-line. Abychom se nevrátili do zaběhlých kolejí země s nefunkční digitalizací nebo zkostnatělým školstvím, je změna nutná na všech úrovních politiky včetně krajů. Víme, co nefunguje a co je skutečně potřeba změnit. Našim cílem je, aby se v kraji žilo pohodlněji a neodcházeli z něj mladí lidé do Prahy či Brna,” vysvětlil královéhradecký zastupitel a lídr Pirátů Pavel Bulíček.

Obsah programu Piráti shrnuli do pěti hlavních bodů: kraj připravený na sucho​;​ kraj, který pečuje​; kraj se školstvím 21. století, kraj krátkých vzdáleností a kraj chytrých řešení.​„ Dokázali jsme, že sliby držíme a že jsou za námi vidět konkrétní výsledky. Máme na kandidátce úspěšně místní politiky jako je místostarosta Trutnova Tomáš Eichler nebo starosta Velké Jesenice Petr Jeništa,”​ upozorňuje Bulíček.

Piráti jdou do voleb s konkrétními požadavky. Reakcí na sucho nesmí být obří betonové přehrady, ale drobné přírodě blízké projekty jako je obnova mokřadů a tůní. Kraj se musí zasadit o větší podporu terénních služeb, protože pomoc a péče přímo v domácnostech je nenahraditelná. Musí také skončit stav, kdy si cestující během jedné cesty v rámci kraje musí koupit tři různé jízdenky. Proměnu čeká i střední školství, kde Piráti plánují větší zapojení odborníků z praxe a užší spolupráci škol. ​V neposlední řadě Piráti prosazují podporu lokálních firem a živnostníků. Potenciál vidí v inovativních odvětvích, lépe fungujících podnikatelských centrech a propojení soukromých firem a akademické sféry.

Volební kampaň Pirátů bude stát zhruba 700 tisíc korun a bude probíhat zejména on-line. “Pirátské kampaně jsou podstatně levnější než bývá zvykem u jiných stran. Rozhodně neoblepíme kraj billboardy a raději budeme vysvětlovat náš program. Doufáme, že se epidemiologická situace nezhorší, abychom voličům mohli naše vize představovat i osobně,”​ uzavírá Bulíček.